Podstawa prawna: art. 35 w związku z art. 31 i art. 40 ustawy z dnia 24 września 2010 r. o ewidencji ludności (Dz. U. z 2019 r. poz. 1397 ze zm.).

I WYMAGANE DOKUMENTY:

- pisemny wniosek o wymeldowanie z miejsca pobytu stałego/czasowego,

- tytuł prawny do lokalu – np. umowa cywilnoprawna, wypis z księgi wieczystej lub akt notarialny, decyzja administracyjna, orzeczenie sądu, decyzja o przydziale lokalu, umowa najmu, w przypadku dziedziczenia - dodatkowo prawomocne postanowienie sądu o nabyciu spadku – kserokopie dokumentów (oryginał do wglądu)

II OPŁATY:

Opłata skarbowa:
• za wydanie decyzji administracyjnej – 10 zł,
• za złożenie do akt pełnomocnictwa – 17 zł.

Zwolnione z opłaty skarbowej za złożenie pełnomocnictwa są te, które zostały udzielone małżonkowi, dzieciom, wnukom, rodzicom, dziadkom lub rodzeństwu.

Opłatę skarbową wnosi się na rachunek bankowy tut. organu podatkowego:  
Urząd Miasta Świnoujście 95 1240 3914 1111 0010 0965 0933

III TERMIN I SPOSÓB ZAŁATWIENIA SPRAWY:

Załatwienie sprawy – wydanie decyzji administracyjnej – następuje w terminie do 2 miesięcy od daty złożenia wymaganych dokumentów (w przypadku spraw skomplikowanych termin może ulec przedłużeniu).

 IV JEDNOSTKA ODPOWIEDZIALNA:

Wydział Spraw Obywatelskich i Urząd Stanu Cywilnego pok. nr 7
tel. 91 321 28 65

IV.TRYB ODWOŁAWCZY:

Odwołanie wnosi się do Wojewody Zachodniopomorskiego za pośrednictwem organu, który wydał decyzję. Odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji.

 V UWAGI:

Organ gminy wydaje na wniosek właściciela lub innego podmiotu dysponującego tytułem prawnym do lokalu lub z urzędu decyzję w sprawie wymeldowania osoby, która opuściła miejsce pobytu stałego lub czasowego i nie dopełniła obowiązku wymeldowania się.



Załączniki:

Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Gmine Świnoujście